24.02.2012 - 00:14
Okunma (1237)
Yorum (0)
Paylaş

Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi

Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi

 

Zonguldak ın Ereğli ilçesinde, 29 Şubat’ta yapılacak engelliler memurluk sınavı öncesi kurs verildiği belirtildi.

 

Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, kursun derneğin Kemer Mahallesi mevkiindeki rehabilitasyon merkezinde verildiğini söyledi.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ereğli Halk Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla başladıkları kursa derneğe üye 20 lise mezunu engellinin katıldığını belirten Şentürk, “Kursa katılan üyelerimize öğretmenler vasıtasıyla Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya dersleri üzerinden eğitim veriyoruz. Amacımız, ülke genelinde yapılacak ve 23 bin kişinin memur olarak alınacağı sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak. Aynı zamanda sınavla ilgili bilgilendirme de yapıyoruz. Lise mezunları 29 Şubata, ilköğretim mezunları ise 14-25 Mayıs tarihleri arasında İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne müracaatlarını yapabilecekler. Müracaat edebilmeleri için ise yeni alınmış yüzde 40 engelli raporu, diploma ve kimlik fotokopilerini yanlarında bulundurmaları ve bankaya 25 lira yatırılmış dekont gerekiyor. Kayıtlar Zonguldak Huzurevi’nde yapılıyor. Derneğimize üye 1200 engelliden bugüne kadar verdiğimiz kurs ve eğitimler sayesinde 200’ünü iş sahibi yapma başarısını gösterdik. Engellilere balık yemeyi değil, tutmayı öğretmek istiyoruz” dedi.

 

Hacı Kadri Yılmaz Lisesi Edebiyat Öğretmeni  Mevlüt Yaman da kursların 20 Nisana kadar süreceğini ifade ederek, “arkadaşlarımıza daha çok soru çıkabileceğini tahmin ettiğimiz ve eksikliklerini gördüğümüz Türkçe dersi üzerinde yoğunlaşıyoruz. Kursta liseden mezun oldukları dönemki bilgilerini hatırlamalarını sağlıyoruz. Ardından da bilgilerini pekiştirmeleri amacıyla testler yapıyoruz. Haftada Matematik ve Türkçe 6’şar, Tarih ve Coğrafya dersleri ise 4’er saat veriliyor” diye konuştu.

Keyword : Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi haberi , Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi oku , Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi konusu , Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi hakkında , Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi manşeti , Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi perde arkası , Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi olayı , Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi son dakika , Ereğli de Engellilere Sınav Öncesi Kurs Verildi

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com