21.01.2017 - 18:26
Okunma (2806)
Yorum (0)
Paylaş

Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak

Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak

 

 

Hükümet sebze-meyve fiyatlarının tarladan tüketiciye kadar olan yolculukta fahiş oranlarda artmasını önleyecek yeni yol haritasını belirledi.

Çalışma kapsamında daha ürünler dikilmeden çiftçiye para vererek bunu satın alan ve ürünün fiyatını kendi belirleyen aracılara bütünüyle sistemden el çektirilecek.

Buradaki finansman açığı tarım birlik ve kooperatifleri aracılığıyla karşılanacak.

Bu birlikler vasıtasıyla çiftçiye kredi muslukları sonuna kadar açılacak.

Üreticilerden tüketicilere tedarik zincirinin kısaltılarak sektördeki aracıların azaltılmasını ve fiyatların düşürülmesini sağlayıcı düzenlemeler kapsamında üreticiler ve üretici örgütlerinin piyasada etkin bir şekilde yer alabilmesini teminen vergisel avantajlar da sağlanacak.

Burada bir takım teşvik mekanizmaları da hayata geçirilecek.

Tüketici aynı anda ürünün tarla çıkış fiyatı ve satış fiyatını görebilecek. Yanlış hasat, nakliye ve paketleme uygulamaları da bitirilecek. Bu konuda standartlar getirilecek.

 

Kaynak: Sabah

 

Keyword : Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak haberi , Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak oku , Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak konusu , Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak hakkında , Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak manşeti , Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak perde arkası , Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak olayı , Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak son dakika , Çiftçiye Kredi Muslukları Sonuna Kadar Açılacak

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com