08.09.2013 - 18:29
Okunma (3821)
Yorum (0)
Paylaş

Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor

Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor

Ders zilinin çalmasına kısa bir süre kala öğrenci güvenliği için alınacak tedbirler planlandı. Okul taşımacılığına ilişkin kuralları içeren tedbir listesi valiliklere iletildi.

Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor

İçişleri Bakanlığı, 2013-2014 eğitim ve öğretim dönemi öncesi okul önlerinde alınacak trafik tedbirleri ile okul servis araçlarının denetimini planladı. Bakan Muammer Güler bu konuda valilere özel emir verdi. Emre göre okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin taşınması sırasında araçlarda rehber personel bulundurulacak. Şoförün başta hız, kavşaklarda geçiş önceliği, indirme ve bindirme gibi trafik kurallarına uyup uymadığı kontrol edilecek. Servis şoförlerinin araçta sigara içmesine ve içtirmesine müsaade edilmeyecek.

 

ŞOFÖR SEÇİMİNDE SIKI KONTROL

 

Servis şoförlerinin seçiminde dikkate alınacak hususlar ise şöyle sıralandı:

 

Servis sürücüleri ve çalışanlarının bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadıkları belirli periyodlarla kontrol edilecek. Şoför ve rehber personel hastanelerde bulaşıcı hastalık testi yaptıracak ve raporlarını okul yönetimine sunacak. Bulaşıcı hastalık taşıyan şoför ve rehber personelin görev yapmasına izin verilmeyecek.

 

*Görüntü ve müzik sistemleri taşıma sırasında kullanılmayacak.

 

*Şoförler son 5 yıl içerisinde bilinçli taksirli olarak ölümlü trafik kazasına karışmamış olacak. Alkollü araç kullanmak ve hız kurallarını ihlal nedeniyle ehliyeti birden fazla geri alınmamış olacak.

 

*Araçlarda görüntüyü bozacak ve tehlike yaratacak şekilde gereksiz aksesuar ile sistemler bulunmayacak ve kullanılmayacak.

 

*Taşımacıların yanında çalışanlar hizmet akdine tabi olacak. Rehber personel sigortalı yapılacak.

 

Öğrenci ceza yazacak

 

Emniyet Müdürlükleri yeni eğitim döneminde Milli Eğitim Müdürlükleriyle birlikte okul geçidi görevlilerini tespit edip eğitecek. Okul geçidi görevlisi öğrenciler, kural ihlali yapan sürücüler hakkında tespit tutanağı düzenleyecek. Trafik polisleri de bu tutanakları idari para cezasına dönüştürecek.

Keyword : Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor haberi , Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor oku , Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor konusu , Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor hakkında , Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor manşeti , Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor perde arkası , Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor olayı , Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor son dakika , Servis Şoförlerinin İşi Şimdi Daha Da Zor

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com