24.02.2013 - 12:15
Okunma (2397)
Yorum (0)
Paylaş

Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi

Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi

 

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı sosyal tesislerde ve okullarda uygulanan Twitter ve Facebook yasağı kalktı.

 

 

 

 

Sosyal medyada Twitter'ı en iyi kullananlardan biri olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ın öncülüğünde geçtiğimiz günlerde Beyoğlu Öğretmenevi'nde düzenlenen 'Eğitimde Sosyal Medya' konulu konferansın ilk olumlu yansıması yasakların kalkmasıyla gerçekleşti. İletişim Profesörü olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla okullardaki Twitter ve Facebook yasağı kaldırıldı. Sosyal ağlardaki filtreler kaldırıldı.

 

Öğrenciler, öğretmenler ve eğitim yöneticileri artık okullarda, MEB'e bağlı öğretmenevi ile tüm sosyal tesislerde Twitter ve Facebook'u aktif olarak kullanabilecek. İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, 'Milli Eğitim'de biz de Twitter'a giremiyorduk. Dünden bu yana girebiliyoruz. Zamana ve mekana bağlı olmaksızın öğretmen, öğrenci ve velilerimiz sorunlarını bize iletebiliyorlar. Şahsen ben de sosyal medyayı yönetimin bir parçası olarak görüyorum. Etkin kullanıyorum ' dedi.

 

Kaloriferler gece twit'i ile anında yandı

Twitter'ı etkin kullanmasının nedenini bir örnekle anlatan Müdür Yıldız, 'İstanbul'da İntaş Lisesi'nde geçen hafta bir kaloriferlerin yanmaması sorunu çıktı. O sırada biz Valimiz Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte maçtaydık. Gece saat 01:00 sıralarında öğrenciler 'Vali Amca' diye Twitter'da isimlendirdiği Valimizi twit atıp durumlarını paylaştı. Ben de Valimizi takip ettiğim için sorunu hamen gördüm. Teknolojiden yararlandık ve hiç zaman kaybetmeden müdahale ettik. Yazışma beklenmedi. Ertesi gün sorun çözüldü. Sorunların hızlı çözümü ve yönetici olarak hizmet verdiğim kişilerin bana ulaşabilir olmasını önemsiyorum. Şeffaf yönetim için çok önemli. Öğrenci ve velilerden yüzlerce twit geliyor. Bizim Okul adlı dizisiyle ilgili rahatsızlıklarını da veliler Twitter'da paylaştı. Yapımcı Türker İnanoğlu ile görüştüm. Veliler çok tepkiliydi. Senaryosu değişti ' diye konuştu.

 

Habertürk

Keyword : Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi haberi , Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi oku , Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi konusu , Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi hakkında , Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi manşeti , Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi perde arkası , Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi olayı , Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi son dakika , Öğrencilere Twitter Ve Facebook Müjdesi

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com