27.01.2013 - 08:40
Okunma (993)
Yorum (0)
Paylaş

Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır

Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır

 

 

 

 

Ataması yapılmayan öğretmenler sendikamızı ziyaret ederek, Genel Başkan Yardımcımız Ali Yalçın ile görüştü. Yalçın, “Ücretli öğretmenlik uygulamasının sona ermesi için Şubat’ta 30 bin, Ağustos’ta ise 70 bin atama talebimizi sizler vasıtasıyla bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Kendilerini ‘Şubatçılar’ olarak adlandıran grup üyeleri, Şubat’ta ilk atama yapılması taleplerinin ve bu konuda seslerini duyurmaya yönelik yaptıkları kamuoyu oluşturma çalışmalarının Başbakan tarafından yanlış anlaşıldığını, bu duruma gerçekten çok üzüldüklerini ifade ederek, şunları söylediler: “Bizim niyetimiz masum, talebimiz ise makuldür. Bizim niyetimiz dışında başkalarının başka bir niyeti varsa ve bunu bizim üzerimizden dillendiriyorsa, bu bizim irademizin dışında olan bir olaydır. Biz yıllarımızı verdik ve mezun olduk. Şu an karşılığını istiyoruz. Ailelerimizin bizden, bizim ise hayattan beklentilerimiz var. Biz öğretmeniz ve beklentilerimizi de hükümetin sağlayabileceğini biliyoruz. Bizi yargılamayı değil, anlamayı seçsinler. Biz sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Sesimizin ve talebimizin kesinlikle yanlış anlaşılmasını istemiyoruz.”

 

Genel Başkan Yardımcımız Ali Yalçın, “Hayatta her şeyden tasarruf yapılabilir ama eğitim ve sağlıktan tasarruf yapılamaz” diyerek başladığı konuşmasında, “Hiçbir çocuğun yedeği yoktur. Nitelikli eğitim almak herkesin hakkıdır. Nitelikli eğitimin en önemli unsuru ise öğretmendir. Aklı KPSS’de, kendi sınıfta olan ücretli, vekil öğretmenler, ikinci yarıyılda doğal olarak sınava hazırlanmaya yoğunlaşmaktadır. Bir kısmı sınava hazırlık için görevi hemen bırakırken, bir kısmı ise ikinci dönemin ortalarında bırakabilmektedir. Hiçbir veli, çocuğunun sınıfında geçici olarak görev yapacak ücretli öğretmen uygulamasına taraf olmaz. Öğrencilerin dünyasında, sık sık öğretmen değiştirmenin bazı yıkımlar getirdiğini biliyoruz. Sizler sesinizi duyurmaya çalışmasanız da, biz Eğitim-Bir-Sen olarak, nitelikli eğitim için kadrolu öğretmen atanması talebimizi her fırsatta yetkililerle paylaşıyoruz. Kurum İdari Kurulu toplantısında, Bakan Yardımcısı ve Bakanla yaptığımız görüşmelerde, hükümet üyeleriyle diyaloğumuzda bu konuyu önceledik ve öncelemeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı: “Sizin vasıtanızla kadrolu öğretmen atanması talebimizi bir kez daha yineliyor; ücretli öğretmenlik uygulamasının bitirilmesi için Şubat’ta 30 bin, Ağustos’ta ise 70 bin atama yapılmasını istiyoruz.”

Keyword : Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır haberi , Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır oku , Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır konusu , Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır hakkında , Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır manşeti , Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır perde arkası , Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır olayı , Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır son dakika , Ücretli Öğretmenliğin Bitmesi İçin Şubat’ta Atama Yapılmalıdır

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com