25.10.2012 - 06:03
Okunma (1557)
Yorum (0)
Paylaş

Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor

Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, çalışan kadınlara, kreş yardımı yapılmasına ilişkin projeyi genişletiyor. Kreş desteğinden yardıma muhtaç ailelerin çocukları da yararlanacak.

HÜKÜMET, gelir düzeyi düşük ailelere yaptığı yardımlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Bu çerçevede, gıda, yakacak ve nakdi yardımların yanı sıra yardıma muhtaç ailelerin, 0-5 yaş çocuklarına ‘kreş desteği’ de verilecek. Çalışan kadınlara, kreş yardımı yapılmasına ilişkin proje hazırlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kreş yardımının kapsamını genişletme kararı aldı. Hazırlanan proje çerçevesinde, çalışan kadınların yanı sıra, gelir düzeyi düşük ailelere de kreş yardımı ve gündüz bakım evi hizmeti yardımı yapılması öngörüldü. 2013 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan projede, gelir düzeyi düşük ailelere yapılacak kreş yardımı için model oluşturuluyor.

 

Devlet çalışan annenin yanında

 

Projeye göre, gelir durumu düşük ve devletten yardım alan kadınların, bir işte çalışmaları halinde kreş yardımı yapılması hedefleniyor. Proje, gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarına da fırsat eşitliği sağlanması ve aynı ailelerin istihdam edilmesini sağlayacak. Yapılacak kreş yardım tutarının sabit tutulması öngörülüyor. Kreşlerle de görüşmeler yapılarak, gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarına daha düşük ücretten hizmet vermeleri sağlanacak. Öte yandan, ulusal istihdam stratejisinde, gelir düzeyi düşük ailelerin dışında çalışan kadınlara da yardım yapılması planlanıyor. Buna göre, kreş yardımı özel sektörü de kapsayacak. Tutar, vergiden mahsup edilecek. Belirli büyüklükteki işyerlerinde ise kreş açılması zorunlu hale gelecek. Söz konusu düzenlemenin de önümüzdeki yıl hayata geçirilmesi öngörülüyor.

 

 

www.stargazete.com

Keyword : Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor haberi , Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor oku , Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor konusu , Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor hakkında , Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor manşeti , Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor perde arkası , Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor olayı , Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor son dakika , Yardıma Muhtaç Aileye Kreş Desteği Geliyor

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com