03.10.2012 - 17:38
Okunma (827)
Yorum (0)
Paylaş

Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı...

Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı...

 

 

Diyarbakır'da 3 bin 883 öğrenciye Yaşayan Diller ve Lehçeler dersinde yer alan Kürtçe'nin öğretilmesine başlandı.

 

Diyarbakır'da ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 5. sınıflarında okuyan 37 bin 988 öğrenciden, 3 bin 883'ünün seçtiği Yaşayan Diller ve Lehçeler dersinde yer alan Kürtçe'nin öğretilmesine başlandı.

 

İlde Kürtçe'yi öğrenmek isteyen 3 bin 883 öğrenciden 70'inin öğrenim gördüğü Yenişehir ilçesindeki Aliemiri Ortaokulu'nda da Kürtçe seçmeli ders veriliyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş, okulu ziyaretinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentteki öğrencilerin Yaşayan Dil ve Lehçeler kapsamında seçtiği dersler için çalışmaları tamamladıklarını, kentte Kürtçe dil öğretimine başlandığını söyledi.

 

Kürtçe bilen öğretmenler görevlendirildi

Ağırbaş, ''Ancak bu dersin müfredatı var. Bu dersleri verecek öğretmenlerin, bu dersin eğitimini verebileceklerini beyan etmesiyle, ders verecek öğretmenleri de belirledik. Talim Terbiye Kurulu'nca gönderilecek müfredat doğrultusunda öğrencilerimiz eğitim öğretim yılı boyunca haftada 2 saat bu dersin eğitimini alacaklar. Sadece şu an ders kitaplarımız bulunmuyor'' dedi.

 

 

 

Keyword : Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı... haberi , Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı... oku , Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı... konusu , Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı... hakkında , Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı... manşeti , Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı... perde arkası , Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı... olayı , Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı... son dakika , Ortaokullarda Kürtçe Eğitimi Başladı...

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com