09.07.2012 - 18:39
Okunma (811)
Yorum (0)
Paylaş

Ev Ödevi Çilesi Bitiyor

Ev Ödevi Çilesi Bitiyor

 

Son dönemde özelikle ilkokulda çocukların yaşı ve kapasitesinin çok üzerinde ev ödevi verilmesine veli ve öğrencilerin şikayetlerinin artması, Milli Eğitim Bakanlığı'nı (MEB) harekete geçirdi. Bakanlık, hangi yaş ve sınıftaki öğrenciye ne tür ödev verilmesi konusunda çalışma başlattı. Bu kapsamda özellikle ilkokul 1. 2. ve 3. sınıflara verilen ev ödevleri azaltılacak. Öğrencilerin üstesinden gelemeyecekleri hatta velilerine yaptırmak zorunda kalabileceği türde ödevler verilmeyecek . Bu sayede hem veliler internetten çocuğunun ödevini tamamlamak için araştırma yapma çilesinde kurtulacak, hem de öğrencilerin üzerindeki ödev baskı kalkmış olacak. Yeni ödev sistemi, çocuğun sıkılmadan, zorlanmadan ve fazla zaman harcamadan gerçekleştirilmesi prensibine dayanacak.

ÖDEV YERİNİ BULACAK

Verilecek olan ev ödevleri öğrencileri düşünmeye ve araştırmaya sevkedecek şekilde düzenlenecek. Ev ödevi öğrencilerin bilgileri kitaptan deftere aktarması şeklinde değil; araştırmasını, deney yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlayacak şekilde olacak. Öğrencilerin ödevlerini yaparken hem eğlenmeleri hem konuyu öğrenmeleri sağlanacak. Öğretmenler tarafından ev ödevinin amacı öğrencilere açık bir şekilde anlatılacak ve öğrencilerin ödevlerini bilinçli olarak yapmaları sağlanacak.

VELİ RAHAT ORTAM SAĞLAYACAK

Öğretmenler, öğrencilerin emek vererek hazırladıkları ev ödevlerini düzenli olarak kontrol edecekler ve her öğrenciye ödevi hakkında bilgi verecek. Ev ödevleri konusunda anne babaların görüşlerine de başvurulacak. Böylelikle öğrencilerin ödevlere karşı olan tutumu, ilgisi ve ailesinden yardım alıp almadığı ortaya çıkarılacak. Velilerin ev ödevlerini çocuklarının yapmaları yerine onlara rahat ders çalışma ortamının nasıl sağlanacağı konusunda rehberlik edilecek.

 

YENİŞAFAK

Keyword : Ev Ödevi Çilesi Bitiyor haberi , Ev Ödevi Çilesi Bitiyor oku , Ev Ödevi Çilesi Bitiyor konusu , Ev Ödevi Çilesi Bitiyor hakkında , Ev Ödevi Çilesi Bitiyor manşeti , Ev Ödevi Çilesi Bitiyor perde arkası , Ev Ödevi Çilesi Bitiyor olayı , Ev Ödevi Çilesi Bitiyor son dakika , Ev Ödevi Çilesi Bitiyor

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com