24.05.2012 - 15:54
Okunma (1260)
Yorum (0)
Paylaş

Memura Bir İyi Bir Kötü Haber

Memura Bir İyi Bir Kötü Haber

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memurları enflasyona ezdirmeyeceklerini açıklarken Ali Babacan ise kötümser konuştu...

 

 

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada, Hükümet ile memur sendikaları arasında yapılan toplu görüşmelere değindi. Şimşek, memurları hakikaten gözettiklerini, reel bazda refah artışından da pay verdiklerini belirterek, ''Enflasyonun çok ötesinde bu dönemde düzenlemeler yapmışız. Şu anda konu Hakem Kurulu'na gidecek. Orada çıkacak karara hepimiz saygı göstereceğiz. Ama biz memurumuzu bugün de yarın da gözeteceğiz, hiçbir şekilde enflasyona ezdirmeyeceğiz'' dedi.

 

 

 

BAKAN BABACAN: HER YÜZDE 1'LİK ZAM BÜTÇEYE 1 MİLYAR LİRA YÜK GETİRİR

 

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, memur maaşları ödemesinin yıllık 100 milyar lira tuttuğunu ve memur maaşlarına verilecek her yüzde 1'lik zammın bütçeye 1 milyar lira ilave yük getirdiğini belirterek, ''Şimdi eğer bütçe dengelerimizi sıkıştıracak bir noktaya gelirse bu iş (memura yapılacak zam), dönüp dolaşıp tekrar daha yüksek vergi toplamaya gider bu işin sonu'' dedi.

 

Memurların toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Babacan, bütçede şu anda memur maaşlarının yıllık ödemesinin 100 milyar lira tuttuğunu söyledi.

 

Keyword : Memura Bir İyi Bir Kötü Haber haberi , Memura Bir İyi Bir Kötü Haber oku , Memura Bir İyi Bir Kötü Haber konusu , Memura Bir İyi Bir Kötü Haber hakkında , Memura Bir İyi Bir Kötü Haber manşeti , Memura Bir İyi Bir Kötü Haber perde arkası , Memura Bir İyi Bir Kötü Haber olayı , Memura Bir İyi Bir Kötü Haber son dakika , Memura Bir İyi Bir Kötü Haber

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com