19.05.2012 - 06:03
Okunma (4382)
Yorum (0)
Paylaş

Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor

Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor

Kendinden bahsetmenin kişilere mutlu ettiği belirlendi.

 

ABD'deki Harvard Üniversitesi'nden bilimadamlarının yaptığı araştırma, gündelik hayatta ya da internet ortamında kendinden bahsetmenin beynin mutluluk ve coşku veren dopamin kimyasalını salgılamasını sağladığını gösterdi.

Bilimadamları, kendinden ya da yaşadığı bir olaydan bahsederken kişilerin beyninde yemek yerken alınan hazzın benzerinin duyulabildiğini belirtti.

Araştırmaya katılanlara bazı sorulara yanıt vermeleri için az, bir konu hakkındaki görüşlerini anlatmaları ya da kendilerinden bahsetmeleri içinse daha az miktarda para önerildi.

Katılımcılar kendilerinden bahsetmek ve fikirlerini belirtmek için para almaktan kaçındı.

Kadın ve erkeklerin konuşmalarıın yüzde 30-40'ında başkalarına kişisel deneyimlerinden bahsettiğini belirten bilimadamları, sosyal paylaşım sitelerinde ise bu oranın yüzde 80'e yakın olduğunu vurguladı.

Keyword : Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor haberi , Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor oku , Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor konusu , Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor hakkında , Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor manşeti , Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor perde arkası , Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor olayı , Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor son dakika , Kendinden Bahsetmek Mutlu Ediyor

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com