13.05.2012 - 17:03
Okunma (1288)
Yorum (0)
Paylaş

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural

Saç bakımına sadece mevsim geçişlerinde değil, her zaman dikkat etmek gerekiyor. Saç ve saç ürünleri konusunda araştırmalar yapan Ecz. Dr. Özden Kasımoğlu’dan saç bakımında dikkat edilmesi gereken kurallar Pudra.com'da.

 

Saç bakımı tüm kadınların ortak sorunu. Stresten, mevsim geçişlerinden ve saç şekillendiriclerden yıpranan saçları daha sağlıklı hale getirmenin 10 yolunu Ecz. Dr. Özden Kasımoğlu açıklıyor.

 

1. Stresten uzak durun, stres saçlarınızın dökülmesine yol açar.

 

2. Saçlarınızı iyi durulayın, iyi durulanmayan saç çabuk yağlanır; saçlarınızı matlaştırır ve elektriklendirir.

 

3. Ellerinizi saçlarınızdan uzak tutun, sürekli saçlarla oynamak saçları yağlandırır ve fazla yağlanma saçlarınızı döker.

 

4. Sağlıklı beslenin, yanlış uygulanan diyet, hızlı ve belirgin kilo kaybı ve dengesiz beslenme saç dökülmesine neden olur.

 

5. Tararken özen gösterin, yanlış fırça kullanımı saçlarınızı döker, saçlarınızı taramadan önce sıvı saç kremi kullanmak, yıpranmasını ve dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

 

6. Umutsuzluğa kapılmayın, yoğun saç dökülmesi problemine karşı bitkisel içerikli ürünler kullanmak saç dökülmesine karşı etkilidir.

 

7. Mevsimsel değişikliklere dikkat edin, mevsim geçişleri saç dökülmesine neden olabilir, bu dönemlerde saçlarınız daha özenli bakım ister.

 

8. Saç yaptırırken dikkat edin, fön, maşa ve saç şekillendiricisi ile yapılan işlemlerden önce bitkisel içerikli sıvı saç kremleri kullanmak saçlarınızın yıpranmasını önler.

 

9. Saç tipinizi tanıyın, saç tipinize göre ürün kullanımı saçlarınızın dökülmesinin önlenmesinde önemli bir faktördür.

 

10. Saç derinize masaj yapın, saçlarınızı yıkarken saç derinize ve saçlarınıza masaj yapmak saçlarınızı güçlendirir.

Keyword : Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural haberi , Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural oku , Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural konusu , Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural hakkında , Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural manşeti , Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural perde arkası , Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural olayı , Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural son dakika , Sağlıklı Saçlar İçin 10 Altın Kural

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com