13.05.2012 - 16:58
Okunma (1587)
Yorum (0)
Paylaş

Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor?

Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor?

Öğretmenlerin değer analizi çıkartıldı...Hocaların, öğrencilerine kazandırmak istedikleri değerler arasında saygı, dürüstlük ve sevgi başı çekiyor. Adil olma, barış, paylaşım gibi değerler ise son sıralarda. 'Eğitim ve İnsani Bilimler Dergisi'nde Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Fatma Ünal imzasıyla yayımlanan araştırmaya, Antalya'daki liselerde görevli 234 kadın, 251 erkek toplam 485 öğretmen katıldı.

 

ERKEK:BİLİMSELLİK, KADIN:AHLAK

 

Öğretmenlerin kazandırmak istedikleri değerler sıralamasında saygı, dürüstlük ve sevgi başı çekiyor. Listenin ilk onunda sorumluluk, bilimsellik, vatan sevgisi, ahlaki değerlere sahip olmak, özgüven, hoşgörü ve sorumluluk var. Kadın öğretmenler, ahlaki değerler, özgüven, hoşgörü gibi değerleri daha fazla önemsiyor. Erkek öğretmenler ise bilimsellik, vatan sevgisi, iyi insan olma, Atatürkçü düşünceyi daha çok önemsiyor.

 

Keyword : Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor? haberi , Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor? oku , Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor? konusu , Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor? hakkında , Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor? manşeti , Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor? perde arkası , Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor? olayı , Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor? son dakika , Öğretmen Neler Öğretmek İstiyor?

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com