06.05.2012 - 07:06
Okunma (1318)
Yorum (0)
Paylaş

Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz!

Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz!

Banyonun rahatlatıcı etkisini çok iyi tanıyoruz. Şimdi aynı keyfi cildimizdeki sorunlara karşı kullanacağız. Kırışıklar, sivilceler, kuruluk ve kaşıntı suya karışıp gidecek!

 

Banyonun rahatlatıcı etkisini çok iyi tanıyoruz. Şimdi aynı keyfi cildimizdeki sorunlara karşı kullanacağız. Kırışıklar, sivilceler, kuruluk ve kaşıntı suya karışıp gidecek!

 

Bitkisel yağlar veya süt ürünleri eklenen banyolar, derinin koruyucu örtüsünü güçlendirdikleri için, deri kuruluğuna karşı da uzun süre etkili olabilirler. Bu nedenle, banyodan sonra derinin kremlenmesine gerek kalmaz.

 

Değerli maddeler içeren banyo katkılarının etkinliklerine zarar vermemek için, banyo suyunun çok sıcak (37-38 derece) olmaması gerekir.

 

- Bir tam banyoyu haftada 1-2 kereden fazla yapmayın.

- Önceden ağır yemekler yemeyin ve banyo suyunun 37-38 dereceden sıcak olmamasına dikkat edin; her iki durum da, kan dolaşımını olumsuz etkileyecektir.

- İdeal banyo süresi 15-20 dakikadır; fazlası deriyi ve kan dolaşımını olumsuz etkileyebilir.

- Banyo sonrasında, yatakta kısa bir dinlenme çok rahatlatıcı olacaktır.

 

Sivilceli cilt

 

Okaliptus yağı banyosu: Küveti doldurduktan sonra, su bir karış olunca beş damla okaliptüs yağını ekleyin. Bu katkının eşit oranda dağılabilmesi için, küveti duş süzgecinden akan suyla doldurun.

 

Lavanta yağı banyosu: ¼ litre elma sirkesi (yağlı deri için) veya ¼ litre krema (normal, kuru veya karışık deri için), sekiz damla lavanta yağı ile iyice karıştırılır, banyo suyuna eklenir ve su da iyice karıştırılır. Krema-lavanta banyosundan sonra ılık duş alınır. Elma sirkesi-lavanta banyosundan sonra duş alınmaz ve kurulanılmaz.

 

 

 

 

 

Kaynak: www.saglikaktuel.com

 

 

 

Keyword : Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz! haberi , Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz! oku , Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz! konusu , Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz! hakkında , Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz! manşeti , Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz! perde arkası , Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz! olayı , Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz! son dakika , Kırışıkları, Sivilceleri Ve Kuruluğu Banyoda Atıyoruz!

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com