24.04.2012 - 18:24
Okunma (1297)
Yorum (0)
Paylaş

Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi

Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi

 

Milli Eğitim Bakanı, eş durumu atamalarına ilişkin tartışmalara açıklık getirdi

 

 

 

 

 

Dinçer, "eş durumundan tayini kaldırmadık, yılda bir kez düzenleme yapılacak" dedi.

 

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, 23 Nisan sebebiyle çocukları kabulünde, gazetecilerin sorularını cevapladı...

Eş durumundan tayinin kaldırıldığı gibi yanlış bir anlayışın olduğuna dikkat çeken Bakan Ömer Dinçer, soruları şu şekilde cevapladı.

 

"Biz eş durumundan tayini kaldırmadık. Orada bi yanlışlık var. Eş durumundan tayin için biliyorsunuz zaten Şubat ayında bir atama yaptık biz. Onu 2011 yılının ataması olarak gerçekleştirdik. Gayemiz şuydu, kanun hükmünde kararnamede bundan sonra eş durumu ile ilgili atamalar ve diğer mazeretlere dayalı, diğer tayinlerle ilgili bir düzenleme yapılmıştı. Yılda bir kere bu atamaların yapılabileceğine ve eğitim zamanında olmayacağını belirleyen bir düzenleme. Biz onları artık bundan sonra her yıl ağustos ayının sonunda veya içinde yapmayı öngörüyoruz. Biz özre dayalı atamaları tekrar Ağustos ayı içinde 2012 yılının ataması olarak gerçekleştireceğiz ve sonra yılda bir kez yapacağız. Yoksa ona dair düzenleme kaldırılmış değil"

Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com

Keyword : Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi haberi , Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi oku , Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi konusu , Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi hakkında , Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi manşeti , Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi perde arkası , Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi olayı , Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi son dakika , Eş Durumu Atamalarına Açıklık Getirdi

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı





Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com