24.01.2012 - 22:02
Okunma (1276)
Yorum (0)
Paylaş

Colombiana

Colombiana

 

Yapım:2011 - ABD

 

Tür:Aksiyon, Dram, Suç,

 

Yönetmen:Olivier Megaton

 

Süre:105 dk

 

Senaryo:Luc Besson, Robert Mark Kamen

 

 

  

 

 

 

 

 

9 yaşında Cataleya adındaki küçük bir kız 1992 yılında Kolombiya'da ailesinin öldürülmesine şahit olur ve kendisi de canını zor kurtarır. Tanınmış bir gangster olan amcası Emilio'nun koruyuculuğunda ABD'ye göç eder.

 

Cataleya, intikam ateşiyle büyüyüp artık genç ve güzel bir kadın olduğunda, amcasının kiralık katillerinden birine dönüşür. Fakat geçen bu sürede anne ve babasının katledilişini asla unutmaz ve öldürdüğü insanların göğsüne bir orkide çiçeği çizerek, her cinayetin ardında kendisinden bir iz bırakır. Cataleya intikamı sonuna kadar götürmeye yemin etmiştir.

 

 

Yönetmen Olivier Megaton, filmin yapımcılığını da üstlenen Luc Besson'un Leon filmine gönderme yapan bir yapıma imza attıklarını, Kolombiyalı: İntikam Meleği filminin Leon ve Nikita arasında bir yerde durduğunu ifade ediyor.

Avatar ile büyük çıkış yakalayan Amerikalı oyuncu Zoe Saldana'nın ve televizyon seyircisinin Trauma dizisinden hatırlayacağı Cliff Curtis filmin baş rollerini paylaşıyor

Keyword : Colombiana haberi , Colombiana oku , Colombiana konusu , Colombiana hakkında , Colombiana manşeti , Colombiana perde arkası , Colombiana olayı , Colombiana son dakika , Colombiana

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com