26.03.2012 - 23:02
Okunma (1020)
Yorum (0)
Paylaş

Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak

Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU’da Olacak

 

Memurun tüm kaderi Ahmet GÜNDOĞDU’nun atacağı yada atmayacağı tek imzaya bağlı… Diğer bütün konfederasyonlar masada sadece konu mankeni olarak masada bulunacak.

Devlet memurlarının toplu sözleşme süreci Nisan ayında başlayacak. Toplu sözleşme yasasının ve sendikalar Kanunun mevcut haliyle genel kuruldan çıkması bekleniyor.

 

Sendikalar kanununun bu haliyle çıkması halinde bütün memur ve emekliler adına masada tek imza yetkisi Eğitimbirsen genel başkanı Ahmet Gündoğdu da olacak.

 

Memurları masada 9 üye ile Memursen, 4 üye ile Kamusen ve 2 üye ile Kesk temsil edecek.

 

Yasal düzenlemeye göre Memursen’in her 57 bin üyesine 1 temsilci, Kamusen’in her 100 bin üyesine bir temsilci ve Kesk’in her 117 bin üyesine ise bir temsilci veriliyor.

 

Aslında Memursen’in temsilcileri de dahil olmak üzere Heyet başkanı Ahmet GÜNDOĞDU dışında kalan diğer 14 temsilci sadece masada konu mankeni olarak oturacak.

 

Memursen Federasyon başkanlarından 8 federasyon başkanı toplu sözleşmeyi imzalamam dese bile , heyet başkanı Ahmet GÜNDOĞDU isterse toplu sözleşmeleri imzalayabilecek.

 

Ahmet GÜNDOĞDU dışında masada oturan diğer 14 federasyon temsilcisinin , Ahmet GÜNDOĞDU’nun atmış olduğu toplu sözleşmeye şerh koyma hakkı bile bulunmuyor. Kısaca Toplu sözleşmeyi Kamu görevlileri hakem kuruluna bile götüremiyorlar. Anlayacağınız diğer 14 sendika temsilcisi sadece konu mankeni olarak masada yer alacak.

 

Memurların toplu sözleşeme masasından eğer bir anlaşmazlık çıkarsa, Kamu görevlileri hakem kurulu devreye giriyor. Kamu görevlileri hakem kurulunda ise ipler yine hükümetin elinde çünkü hakem heyetinde çoğunluk hükümet temsilcilerinden oluşuyor.

 

Sonuç olarak Memurlar ile Hükümet arasında yapılacak olan toplu sözleşme de 15 sendika temsilcisi olsa da , masada Memursen temsilcileri de dahil tek yetki Ahmet GÜNDOĞDU’nun olacak . Diğer sendika temsilcileri sadece masada konu mankeni olarak oturacak.

 

Öğretmen kimliği ile sendikacılık yapan Ahmet GÜNDOĞDU umarız masada öğretmen kimliğini unutmaz ve öğretmenlerimizin düşük maaşlarının iyileştirilmesi noktasında güzel kazanımlar elde eder.

 

2012 Toplu sözleşme sürecinin tüm kamu çalışanlarına hayırlara vesile olması dileğiyle..

Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com

Keyword : Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak haberi , Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak oku , Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak konusu , Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak hakkında , Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak manşeti , Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak perde arkası , Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak olayı , Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak son dakika , Memurlar Adına Tek Yetki Ahmet GÜNDOĞDU da Olacak

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com