23.03.2012 - 22:15
Okunma (1103)
Yorum (0)
Paylaş

Memura Hızlı Zam Ayarı

Memura Hızlı Zam Ayarı

Memurların 15 Mayıs’ta zamlı maaş alabilmesi için tasarıda değişiklik yapıldı.

 

Memurun 15 Ocak'ta alması gereken 2012 zammının daha fazla gecikmemesi için Meclis'teki Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu tasarısına özel bir "hızlandırma" maddesi kondu.

 

NORMALİ 15 HAZİRAN

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda tasarıya eklenen yeni madde pazarlık masasının kurulmasından zammın netleşmesine kadar olan tüm süreci bu yıl için kısaltıyor.

 

Mevcut tasarı, pazarlık masasına oturacak sendikacıların listesinin sunulması için sendikalara 15 günlük süre veriyor. Sendikalar 1 hafta içinde de zam tekliflerini iletecekler.

 

Bu sürecin ardından toplu pazarlık masasında geçecek süre ise 1 ay. Uzlaşmazlık halinde Hakem Kurulu'na başvuru için 3 gün, kurulun toplanması için 5 gün, kararını vermesi için de 5 gün gerekiyor.

 

Dolayısıyla yasa 1 Nisan'da yürürlüğe girse dahi, zam ancak 15 Haziran'a yetişiyor.

 

2-3 GÜNDE TEKLİF

Tasarıya eklenen maddeyle bu sürelerin bu yıl için uygulanmayacağı hükme bağlandı. Yapılan hesaplamalara göre tasarı 1 Nisan itibariyle yürürlüğe girecek. Sendikalar listeleri aynı gün, tekliflerini ise 2-3 gün içerisinde hükümete sunacak. Teklifler birbirine yakınsa ve uzlaşma ihtimali varsa nisan sonuna kadar masadan zam kararı çıkacak. Karşılıklı tekliflerin uç noktalarda olması halinde süreç hemen kesilip Hakem Kurulu'na havale edilecek. Oradaki 13 günlük süre kısaltılarak mayıs ayı başında zam netleşecek, 15 Mayıs'ta da zamlar ve farklar memura ödenecek

Keyword : Memura Hızlı Zam Ayarı haberi , Memura Hızlı Zam Ayarı oku , Memura Hızlı Zam Ayarı konusu , Memura Hızlı Zam Ayarı hakkında , Memura Hızlı Zam Ayarı manşeti , Memura Hızlı Zam Ayarı perde arkası , Memura Hızlı Zam Ayarı olayı , Memura Hızlı Zam Ayarı son dakika , Memura Hızlı Zam Ayarı

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com