20.03.2012 - 17:37
Okunma (1206)
Yorum (0)
Paylaş

CHP ve MHP Polislere Zam İstedi

CHP ve MHP Polislere Zam İstedi

 

MHP ve CHP’nin hazırladığı kanun teklifleriyle, polis maaşlarına zam istendi. Ankara, İstanbul ve İzmir Emniyet Müdürleri ile Teftiş Kurulu Başkanına da ek zam önerildi.

"Kel başa şimşir tarak." CHP ve MHP'de maşallah devlet memurlarının özlük hakları konusunda Ak Parti'yi aratmıyor. Göreve yeni başlayan bir polis memuru 2700 Tl yakın maaş alırken, göreve yeni başlayan bir öğretmen 1580 TL maaş almaktadır. Ak Parti hükümeti döneminde iktidar ve muhalefetin üstün başarıları ile öğretmenler en düşük devlet memuru maaşına sahip olmuşlardır. Öğretmenlere zam konusunda değerli muhalefet partileri neden ilgisiz. 2700 tl maaşla göreve başlayan polis memurlarına zam teklifi getiren CHP ve MHP öğretmenlere zam için kanun teklifi neden vermezler.

 

İşte polislere zam kanun tasarısı ve ayrıntıları..

 

 

MHP ve CHP tarafından TBMM başkanlığına sunulan iki ayrı kanun teklifi ile, Emniyet Genel Müdürü, Ankara İstanbul, İzmir Emniyet Müdürleri ve Teftiş Kurulu Başkanının maaşlarına ek zam yapılması istendi.

 

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Konya milletvekili Mustafa Kalaycı ile CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın kanun teklifleri ile diğer emniyet personelinin de gösterge ve tazminatları arttırılıyor.

 

Gazeteport'un haberine göre; yüksek okul mezunu polis memurlarının da, 1. dereceye kadar yükselmelerine olanak tanınıyor. Yüksek okulu bitiren polis memurları halen en çok 3. derece kadro alabiliyor.

 

KILIÇLAR, ÇAPKIN VE AKYÜREK

 

CHP’nin teklifine göre, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar’ın ek göstergesi, 7 binden 8 bine yükseliyor. Genel Müdür yardımcıları ile, Teftiş Kurulu Başkanı Ramazan Akyürek, Polis Akademisi Başkanı Zühtü Arslan, İstanbul, Ankara ve İzmir Emniyet Müdürleri Hüseyin Çapkın, Zeki Çatalkaya ve Ali Bilkay’ın ek göstergeleri de, 4 bin 300’den 6 bin 400’e yükseltiliyor.

 

Daire Başkanları ve 1. sınıf emniyet müdürlerinin ek göstergeleri de, 3 bin 600’den, 5 bin 300’e çıkarılıyor. Polis memuru ile 2 sınıf emniyet müdürü arasında olanların halen en çok 2 bin 200 olan ek göstergeleri de, 3 bin 600’e kadar artıyor.

 

MHP’nin kanun teklifinde ise bu oranlar farklılık gösteriyor. Emniyet Genel Müdürünün halen 7 bin olan ek göstergesi değişmiyor. Teftiş Kurulu ve Polis Akademisi Başkanı ile İstanbul, Ankara ve İzmir Emniyet Müdürlerinin ek göstergeleri 4 bin 300’den 6 bine çıkarılıyor. Daire başkanı ve 1. sınıf emniyet müdürlerinin ek göstergeleri de 3 bin 600’den 5 bine yükseliyor. Polis memuru ile 2. sınıf emniyet müdürü arasındaki personelin göstergeleri de 3 bin 600’e kadar yükseliyor. Teklifler, TBMM İçişleri ve Plan Bütçe Komisyonları ile Genel kurulda ele alınacak…

 

Konuyla ilgili gelişmeleri polis arkadaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz....

Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com

Keyword : CHP ve MHP Polislere Zam İstedi haberi , CHP ve MHP Polislere Zam İstedi oku , CHP ve MHP Polislere Zam İstedi konusu , CHP ve MHP Polislere Zam İstedi hakkında , CHP ve MHP Polislere Zam İstedi manşeti , CHP ve MHP Polislere Zam İstedi perde arkası , CHP ve MHP Polislere Zam İstedi olayı , CHP ve MHP Polislere Zam İstedi son dakika , CHP ve MHP Polislere Zam İstedi

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com