13.03.2012 - 08:46
Okunma (1152)
Yorum (0)
Paylaş

Öğretmenler Ek Ödemeden...

Öğretmenler Ek Ödemeden……………

 

ÖĞRETMEN VE AKADEMİK PERSONEL EK ÖDEMEDEN MAHRUM BIRAKILAMAZ

 

 

Ek ödemeden yararlandırılmayan öğretmen ve üniversite akademisyenlerinin ücretleri de iyileştirilmelidir.

 

KHK ile getirilen ek ödeme oranları incelendiğinde öğretmen ve öğretim elemanlarının bu ödemelerden yoksun bırakıldıkları görülmektedir. Bu durum asla kabullenilebilecek değildir. Öğretmenler için belirlenen ek ödeme oranları 666 sayılı KHK ile değişmemiştir. Öğretmen kadrosunda bulunanlar dışında kalan MEB personeline 375 sayılı KHK’ye göre ödenmekte olan ek ödeme oranları 666 sayılı KHK ile artırılmış, ancak öğretmenler bu artıştan mahrum bırakılmıştır.

Aylıklarını Yükseköğretim Personel Kanunu’na (2914 sayılı Kanun) göre almakta olan üniversite akademisyenleri için öngörülen ek ödeme oranları da 666 sayılı KHK öncesi verilen oranların aynısı olup bu personele de hiçbir artış getirilmemiştir.

666 sayılı KHK ile hemen hemen tüm kamuda ek ödemeler arttırılırken öğretmenler ve üniversite akademik personelinin bu artışlardan istisna tutulmaları hayal kırıklığı yaratmış ve adaletin terazisi şaşmıştır. En kısa zamanda öğretmen ve akademisyenlerin ücretlerinde de iyileştirme yapılmalıdır.

Keyword : Öğretmenler Ek Ödemeden... haberi , Öğretmenler Ek Ödemeden... oku , Öğretmenler Ek Ödemeden... konusu , Öğretmenler Ek Ödemeden... hakkında , Öğretmenler Ek Ödemeden... manşeti , Öğretmenler Ek Ödemeden... perde arkası , Öğretmenler Ek Ödemeden... olayı , Öğretmenler Ek Ödemeden... son dakika , Öğretmenler Ek Ödemeden...

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com