07.03.2012 - 17:48
Okunma (1084)
Yorum (0)
Paylaş

Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak

Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak

Toplu sözleşme yasasındaki 4 aylık gecikmenin memurlara gelir kaybı yaşattığını söyleyen sendikalar, bu kaybı pazarlık masasında isteyecek.

 

Memurların dört gözle beklediği toplu sözleşme yasa tasarısı Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nun alt komisyonunda beklerken, yasanın çıkışındaki gecikmenin, memurlar için gelir kaybına yol açtığı bildirildi. Yasanın bu ay sonunda Meclis'ten geçerek Nisan'da sözleşme görüşmelerinin başlaması, anlaşma sağlanırsa, memurların zamlı maaşlarına 15 Mayıs'ta kavuşması bekleniyor. Yasanın gecikmesi nedeniyle 5.5 aylık bir rötarla maaş zamlarını alabilecek olan memurlar, bu süre zarfında ekonomik sıkıntı yaşadıklarını belirtiyor.

 

MAAŞA EKLENİR

 

Yasanın çıkmaması yüzünden yılbaşından bu yana ihtiyaçlarını ertelemek zorunda kaldıklarını anlatan memurlar, borçlarını ödeyemediklerini, faturalarının faize girdiğini ifade ediyor. Piyasada geçerli kamu alacaklarına uygulanan yasal faizin kendilerine de uygulanmasını, bu süre içinde kaybettikleri miktarın vade farkı olarak verilmesini isteyen memurlar umudunu, pazarlık masasına bağladı. Memur sendikaları, gecikmeden dolayı uğradıkları gelir kaybını zammın görüşüldüğü pazarlık masasına getirecek. Anlaşma sağlanırsa, faiz kaybı maaşlara ilave edilecek.

Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com

Keyword : Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak haberi , Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak oku , Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak konusu , Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak hakkında , Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak manşeti , Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak perde arkası , Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak olayı , Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak son dakika , Memurlar Gecikme Farkınıda Alacak

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.


(Güvenlik İçin Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Sayısı

Öğretmenin Haber Kaynağı İletişim:ogretmendenhaber@hotmail.com